Srpen se nám osvědčil, srpen je náš! Letošní čtrnáctý ročník bude ve znamení balad, písní a humoru – nestárnoucí Erbenova KYTICE a původně semaforský JONÁŠ A TINGL-TANGL v našem uctivém remaku. Minifestival VLKSICE KAŠPAR 2019 proběhne tento rok opět v srpnu, takže chystáte-li se na dovolenou někam poblíž, potvrďte si rezervaci ubytování v těchto termínech (16., 17., 18., 23., 24. a 25.) a my se na vás ve Vlksicích opět moc těšíme.

Loňský model hraní v sérii se osvědčil, takže i letos jsme vsadili na dva tituly, z nichž každému bude patřit jeden víkend, který ale navíc korunujeme nedělní pohádkou. Ponechali jsme titul klasický, protože ti klasici k létu a historickým tvrzím prostě nějak patří a přijedeme také s hudebním titulem, kterému nechybí osobitý humor a vlastně i trochu spadá do té kategorie klasiky.

Na dvůr vlksické tvrze přijede letos úplně poprvé český klasik všech klasiků Karel Jaromír Erben, jehož balady ze slavné básnické sbírky KYTICE vám přednesou a zahrají Jan Potměšil a Jakub Špalek. Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad v osobitém loutkovém ztvárnění těchto dvou kašpařích matadorů. Na KYTICI se můžete těšit v prvním víkendu, v tom druhém přijedeme s klavírem, bubny, basou, krásnými dívkami a v neposlední řadě samozřejmě s Jonášem, takže vyvěste fangle na tingl tangle, protože Jonáš, Jonáš, už je tu, veze vám horu bezvadných fórů a prvotřídních kupletů. Náš „uctivý remake“ slavné semaforské inscenace JONÁŠ A TINGL-TANGL pochválil i samotný pan Jiří Suchý.

Neděle jsou ve znamení dětí a hostů – ZLATOVLÁSKU zahraje první víkend jihočeský soubor Studio dell’arte a druhou neděli se můžete těšit na ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍKY Divadla U staré herečky z Hradce Králové. Začíná se vždy v půl jedenácté a děti od tří let výš jsou více než vítány.

Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu. Kde tvrz najdete: Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

Program:

Pá 16. 8. 21:00 Kytice

So 17. 8. 21:00 Kytice

Ne 18. 8. 10:30 Zlatovláska (hraje Studio dell’arte) pro děti 3+

Pá 23. 8. 21:00 Jonáš a tingl-tangl

So 24. 8. 21:00 Jonáš a tingl-tangl

Ne 25. 8. 10:30 Zvířátka a loupežníci (hraje Divadlo U staré herečky) pro děti 3+

www.divadlovceletne.cz