Rčení „je jich dvanáct do tuctu“ bychom mohli lehce vztáhnout na letošní dvanáctý ročník open air festivalu divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích, jen s jedním velkým rozdílem – rozhodně žádný z ročníků nebyl stejný, neřku-li tuctový, jak popisuje ono známé rčení. Naopak právě rozmanitost repertoáru způsobila, že si získal mezi diváky opravdu velkou oblibu. VLKSICE KAŠPAR 2017 proběhnou ve dvou zářijových víkendech, takže si již nyní rezervujte termíny 2., 3., 9. a 10. září 2017!

Dramaturgie přehlídky je každý rok obdobná – klasika, pohádky pro nejmenší a hudební zpestření. Ani letos se pražský divadelní spolek Kašpar neuchýlil ke zbytečným inovacím a vsadil na léty prověřený vzorec – první víkend nabídne hudební večer a pohádku pro nejmenší a druhý víkend bude ve znamení klasiky a představení pro děti a jejich rodiče.

Na dvůr vlksické tvrze přijede letos již podruhé zájezdová verze Rozmarného léta nazvaná Rozmarný večer, ve kterém se představí známé scény a písně z Kašpařího letního speciálu Rozmarné léto a Rozmarné léto – bonus a také autorská pohádka pro nejmenší z pera Kašparů O políbeném drakovi, které si získala velkou oblibu již předminulý rok při své premiéře v Májovém bambusovém stanu v Divadle v Celetné. Z klasiky letos Kašpaři přivezou svého prvního zinscenovaného Čechova Višňový sad s Milenou Steinmasslovou v titulní roli. Kromě tragikomického příběhu o jednom pozoruhodném sadu se mohou návštěvníci těšit i na osobitý humor party mladých chlapců v dramatizaci světoznámých Mikulášových patálií, kde Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Augustýn, Albín a Viktorín zkouší pevnost nervů nejen paní učitelky.

Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu. Kde tvrz najdete: Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

Program:

2.9. 20:15 Rozmarný večer3.9.

14:30 O políbeném drakovi

9.9. 20:15 Višňový sad

10.9. 14:30 Mikulášovy patálie